10 yıldan fazla bir süredir şirketlerin finansal ve marka hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyoruz. Değer odaklı bir SEO ajansıdır.

İLETİŞİM
E-Ticaret

eBay Nedir? eBay’da Nasıl E-Ticaret Yapılır?

E-Bay Nedir?

Pek çok ürünün kategorize edildiği ve de kullanıcıların site üzerinde diledikleri ürünleri sipariş etmelerine yardımcı olan E-bay, Amerika menşeili bir kuruluştur. Amerika’da yaşayan insanların, Aliexpress gibi firmalara erişim zorluğu çekmesi, kargoların deniz yoluyla ulaştırılmasından dolayı aylar süren bekleyiş sürelerini azaltmak amacı ile kurulmuştur. Bu noktada Amerika vatandaşlarına, Amazon şirketinin bir alternatifi olarak hizmet vermeye başlayan E-bay, farklı ürünleri satışa sunmakta olan ve bu ürünleri kolay bir şekilde satın alma olanakları sağladığı için kullanıcıların tercih ettiği bir site olarak 2021 yılında da binlerce dolarlık satış yapılan bir sitedir.

E-Bay Kazandırıyor Mu?

Kullanıcıların çoğu, E-Bay üzerinden diledikleri ürünü satın alırken aynı zamanda sistemin ayrıcalıklarını kullanarak kendi ürünlerini satışa sunan insan sayısı da bir hayli fazladır. Bu noktada kendi ürettiğiniz bir ürünü veya satın aldığını bir ürünü sitenin gerekli işlemlerini tamamladıktan sonra satışa sunabilirsiniz. Aynı zamanda ‘’Dropshipping’’ hizmeti de vermekte olan E-Bay, kullanıcıların farklı sanal mağazalardan aldıkları ürünleri kendi profillerinde satmalarını sağlar. Bu sayede de yüksek miktarlarda kazanç elde edilebilmektedir. Türk vatandaşları için döviz kazanma noktasında eşsiz bir seçenek olan E-Bay, bir miktar komisyon keserek kullanıcıların kazançlarında kesintiye gidiyor olsa da elde edilen kar oranları çoğu kullanıcıyı tatmin edecek düzeydedir. E-Bay üzerinden satış yapmak, dolar bazında kazandırırken bu ödemeleri alabilmek için de PayPal hesabınızın olması veya Amerika bazlı bir bankanın kullanıcısı olmanız gerekir.

Author

Teknomedya

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir