10 yıldan fazla bir süredir şirketlerin finansal ve marka hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyoruz. Değer odaklı bir SEO ajansıdır.

İLETİŞİM
Google Hizmetleri

Şu anda reklamınızın neden gösterilmediğini belirleyemiyoruz

  Merhabalar bugunkü yazımızda Adwords reklamı veren arkadaşlarımızın yaşadığı reklam metinleriniz ve anahtar kelimeleriniz onaylandığı halde bir türlü gösterim olmayan ve onaylandı yazının üstüne gelindiğin de ise ”Şu anda reklamınızın neden gösterilmediğini belirleyemiyoruz.” yazısı ile karşılan arkadaşlara bu konu hakkında  ve çözüm yolları hakkında bilgilendirme yapacağız.

          Sorunumuza geçmeden önce belirtmek istiyoruz ki Adwords reklamı vermek gerçekten çok kolaydır, zor olan ise reklamı verimli bir şekilde yönetmek doğru hedef kitlenin reklamlarınıza tıklamasını sağlamaktadır bu nedenle profesyonel bir destek almak bu işe sizden çok daha fazla kafa yormuş ve tecrübe kazanmış insanlardan faydalanmak her zaman yararınıza olacaktır. bu hizmet ise evet gerçekten yüksek ücretlere sunulmaktadır bunun için Adsreklam.net ekibi olarak  %50 indirimli Adwords reklam hizmetimizi geliştirdik hizmetler bölümünden detaylı bilgi alabilirsiniz…

          Problemimize gelirsek Google Adwords  şirketi Google firmasının gelirlerinin %90 nını kazandığı dünyada Digital reklam pazar payının %75 ne hakim olan devasa bir yapıdır, pek çok ülkede yüksek gelirleri sebebi ile şirket kurmamış vergi vermekten kaçınmıştır ayni şekilde Türkiye üzerinde resmi olarak bir şirket olmadığı için vergi vermemektedir.  Vergi vermemesinden dolayı yaşadığı problemlerden biri ise Türk kredi kartlarından ödeme aldığında 3D secure güvenlik özelliğini kulanmasını engellenmesidir bu durum kredi kartı hırsızları için çalıntı kart bilgilerini nakite dönüştürebilicekleri en mükemmel hedef olmalarını sağlamamaktadır.

          Tabi kart bilgileri çalınan mağdurlar bankalarına başvurarak yasa gereği 3D secure siz işlemlere ters ibrazda bulunarak 10 dakika içinde paralarını geri almaktalar bu durum Google firmasını epey kızdırıyor olmalı ki biz Adwords kullanıcıları sıklıkla bu hatayı görüyoruz anlamışsınızdır bu hata hesabınızın İncelemeye gittiğini yani çalıntı kart olup olmadıklarını inceledikleri için bizi biraz bekleticekleri anlamına geliyor.

          Peki bir çözümü varmı ?
Tam olarak çözümü ne yazik ki bulunmamakla birlikte süreci hızlandıracak bir kaç önlem alabilirsiniz. Öncelikli olarak bu hatayı aldığınız 2. gün yukarıda yuvarlak ? kısmındaki yerden geri bildirimde bulunun ertesi gün size hesabınızın inceleme de olduğu için reklamınızın yayınlanmadığı bu incelemenin 3 iş günü sürebileceği güvenlik nedeni ile bu inceleme hakkında çok fazla detay veremeyeceklerini, içeren nazik bir uslup ile yazılmış bir mail alıcaksınız, Eğer mail ertesi gün değilde bir sonraki gün gelmiş ise korkarım çok sıra var çok hesap incelemeye düşmüş biraz bekleyeceksiniz ertesi gün geldi ise bir sonraki gün yani 3. gün tekrar geri bildirimde bulunun saat 12 yi geçtik ten sonra gece bulunmanızı tavsiye ederim. Şirket talimatlarında 3 günü geçen incelemeleri öne alma yetkileri olduğu için anlayışlı bir uzmana denk gelirseniz sorununuz çözülücektir.

Author

Teknomedya

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir