10 yıldan fazla bir süredir şirketlerin finansal ve marka hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyoruz. Değer odaklı bir SEO ajansıdır.

İLETİŞİM
Web Site Ve Tasarım

Hızlı Bir Kurumsal Web Sitesinin Önemi

Her gün milyonlarca insanlar web sitelerine giriş yapmaktadır. Belki bir bilgi almak için belki de ihtiyacını karşılamak içindir. Özellikle müşteriler ile buluşmak için kurumsal bir web siteniz var ise o sitenizin de hızlı olması şarttır. Çünkü kullanıcılar yavaş bir web siteye girmektense hızlı bir web siteye girmeyi tercih etmektedir. Özellikle alışveriş yapacak bireyler sayfanın çok hızlı bir şekilde yüklenmesini istemektedir. Çünkü hiçbir insan internette saatlerce beklemek istememektedir. O kişi hatta o siteden tamamen bağını da koparmaktadır.

Yavaş Bir Sitenin Kullanıcısı Da Azdır

Günümüzde hız çok önemlidir. İnsanlar hayatlarını hızlı bir şekilde yaşamaktadır. Bu kadar koşuşturmanın içinde birde yavaş bir site ile karşılaşmak istenmemektedir. Zaten insanların internet üzerinden ihtiyacını karşılamasındaki en büyük sebepte hızlı olmasıdır. Yani dışarıda sıra bekleyeceğine internette işini dakikalar içinde halletmek istemesi de en doğal hakkı olmaktadır. Özelliklede büyük şirketler için geçerlidir. Çünkü o şirketler daima göz önünde olduğu için her şeyi de tam olmalıdır. Hızlı ya da yavaş ne fark eder diye de düşünülmemelidir. Bilgisayar başında ya da telefon başında insanlar zaten yorulmaktadır. Sitenin çok yavaş açılması da o şirketin çok fazla müşterisini kaybetmesine neden olmaktadır. Bir ürünü sizin web sitenizden almaya karar verip sitenin yavaşlığından dolayı müşteri başka bir web siteye yönlenmektedir.

İnternet Hızı Giderek Artmaktadır

Ticaret yapan ya da yapmayı düşünen insanlar web sitelerinin de hızlı ve düzgün olarak müşteriye sunmalıdır. Yavaş site kimse tarafından kabul edilemez. Çünkü her insan interneti hızlı kullanmaktadır. Önceden internet hızı yavaş olduğu için insanlara o bile hızlı gelmekteydi Fakat şimdi hızlı bir interneti tadan herkesin yavaşlığa tahammülü kalmamıştır. Bu durumda sonuç olarak hızlı bir web site kullanıcılar üzerindeki etkisi çok olumludur. İnsanlar daha çok bu web sitelerinden yararlanmaktadır. Kısa vakitlerinin hepsini internette harcamak istenmemektedir. Dakikalar içinde istedikleri her şeye ulaşmalıdır. Yoksa zaman içinde müşteriler başka yere kaymaya başlar. Bu da kurumsal bir web site için çok kötü bir durum olmaktadır. Web site sahiplerinin dikkat etmesi gereken unsur hızdır. Yavaşı kimse sevmez. Fakat hız insanlar için birçok anlam ifade etmektedir.

Author

Teknomedya

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir