10 yıldan fazla bir süredir şirketlerin finansal ve marka hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyoruz. Değer odaklı bir SEO ajansıdır.

İLETİŞİM

Bir web sitesi yapmak , kurmak için aklınızda ki herşeyi bir kenara atın. Sadece html ve css öğrenin. html ve css öğrenmek 1 saat gibi zamanınızı alacaktır. Tabi bu kişiden kişiye değişir. Kimisi 10 dakikada öğrenir kimisi 1 yılda. Biz ortalama IQ seviyesine sahip kişiler için 1 saat yeterli diyoruz. Html ve css öğrendikten sonra sıra kodlama dilini seçmekte.

Hangi Kodlama dilini seçmeliyim?

Kodlama dili seçmeden önce kendinize atıştırmalık olarak wordpress öğrenmenizi ve kurmanızı öneriyoruz. Buralarda neler yapılıyor , hangi eklentiler ne işe yarar, başlık nedir, anahtar kelime nedir vb. bu tarz bilgileri öğrenmeniz kodlama dilini seçmeden önce yararınıza olacaktır. Ancak ben wordpress öğrenmek istemiyorum veya biliyorum diyorsanız hemen size açık kaynak kodlu ücretsiz ve kendi kodunuzu (kendi dünyanızı yaratabileceğiniz) php kodlama dilini öneriyoruz. Hemen sublimetext indirin ve hazır bir temayı parçalayarak kod yazmaya başlayın. Tabi bunun için önce php dersleri eğitimleri almalısınız. Ücretsiz ve ücretli olarak binlerce platformdan (youtube,udemy vb.) eğitim alabilirsiniz.

Php kodlama dilinden bir kaç şey öğrendim artık daha büyük oynamak istiyorum

Php dilini öğrendiyseniz ve birşey kaptıysanız ne mutlu size o halde hemen alanımızı seçelim. Back end ve front end. Hangi alanı seçeceksiniz? Hemen acele etmeyin ikisinide biraz sizin için açalım . Kısa bir özetle front end bir binanın dış görüntüsünü ,görsellerini , duracağı yeri , camları ,merdivenleri vb. alanlarda kodlama yaparken , back end binanın içini , neyin nereye geleceğini ve nasıl çalışacağını kodlar. Seçim tamamen size ait. Front end öğrenmek kolaydır ama düşük maaşlar ile çok yorulursunuz. Back end öğrenmek orta derecedir ama yüksek maaşlar alarak çok rahat edebilirsiniz.

Hangi Platformu seçmeliyim?

Platform olarak karşımıza 2 ana hat çıkıyor. Masaüstü ve Mobil. Çok sıkıcı oldu değil mi? Korkmayın bir kere heveslenirseniz ve vazgeçmezseniz sizin için kod yazmak çok eğlenceli olacaktır. Bana güvenin çünkü bende hiç bir bilmeden öğrenmeye başladım. Sadece biraz sabredin gerisi zaten geliyor. Masaüstü yazılımlarında genellikle (MVC ALL PLATFORM , asp,asp.net,php,vb,java,phyton,c+,c## vb. ) dilleri seçebilirsiniz. Mobil kısmına hiç girmiyorum çünkü sayfalar yetmez ancak kısaca özetlemek gerekirse android ve ıos arasından seçim yapmanız gerekiyor. Ios için mac almanızı tavsiye ediyorum , anroid zaten java . Bir sonra ki yazımda detayını tam anlamıyla anlatayacağım. Konu ile alakalı sorularınız mutlaka yorum yapın. Tekno Medya olarak ekibimiz en kısa sürede sorularını cevaplayacaktır.

Author

Teknomedya

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir