10 yıldan fazla bir süredir şirketlerin finansal ve marka hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyoruz. Değer odaklı bir SEO ajansıdır.

İLETİŞİM
SEO

Mobil Uyumlu Web Site ( Responsive ) Neden Önemli ?

Mobil uyumlu ve uyumsuz web sitelerinin hedef kitle verisine göre hizmet yada ürün satın almak isteyen kişilere toplam yüzde oranları ; “%90 Mobil , %8 Masaüstü , Laptop , %2 diğer” olarak 3 ayrı grupta ölçümlenmiştir.

Eğer Mobil uyumlu bir web siteniz yoksa muhtemelen %90 oranında kullanıcı ( Müşteri ) kitlesi kaybedeceksiniz. Eğer web sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını bilmiyorsanız hemen “Google responsive test” ve ya “Google Test My Page” yazarak web sitenizin mobil responsive uyumlu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Mobil ile uyumlu olmayan web sitesinde sadece ziyaretçi kaybı yaşamazsınız. Arama motorları tarafından da olumsuz yönde tepki alırsınız. Anahtar kelimelerinize göre alan adınız eski dahi olsa , mobil uyumlu yeni alan adına sahip bir web sayfası sizden daha üst sırada çıkacaktır. Teknolojiye uyum sağlamazsanız ,ne yazık ki web dünyasında da başarıya ulaşamayacağınız acı bir gerçektir.

Bir Web Sitesi Yaptırmak istiyorum ama Ömür Boyu Geçerli Olur Mu?

Bir Web sitesi satın alayım ve ömür boyu beni idare etsin mantığı çok yanlıştır. Çünkü böyle bir şey mümkün değildir. Kısa bir örnek verelim ; ” nokia ve apple ” , “yahoo ve google ” “kömür ve doğalgaz” vb. binlerce teknolojiye ayak uyduramayıp hüsrana uğrayan şirketleri sayabiliriz. Verdiğim örnekte ki firmalar internet sektörüyle alakalı olmayabilir ancak dikkat çekmek istediğim konu “Hiç bir hiç bir konuda mükemmel olamazsınız” olacaktır çünkü mutlaka sizden daha iyileri çıkacaktır bu yüzden aynı olay web sitelerinde de geçerlidir. Kısacası eğer yeniliklere ayak uyduramazsanız mutlaka bir gün kaybolup gitmeye mahkumsunuz demektir.

Web Sitem Mobil Uyumlu Ama Bazı Sayfalarım Mobil Uyumlu Değil

Web sitenizin mobil uyumsuz sayfalarının kalite puanı düşük çıkacağından dolayı olumsuz yönde etkilenebilirsiniz. Bir web sayfasını insan vücudu olarak tanımladığımızı düşünelim. Eğer vücudunuzun bazı yerlerinde problem varsa eksik olarak görülürsünüz. Arama motorları vücudun bir tek yerine değil , vücudun tamamına bir kalite puanı belirler. Aklınızda yine sorular olursa yorum yazarak bizden bilgi alabilirsiniz. Tekno Medya olarak ekibimiz en kısa sürede sorularını cevaplayacaktır

Author

Teknomedya

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir