10 yıldan fazla bir süredir şirketlerin finansal ve marka hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyoruz. Değer odaklı bir SEO ajansıdır.

İLETİŞİM
Ajans

Ajans Blog Yazısı – Etkili Blog Yazısı Nasıl Yazılır?

Öncelikle internet sitenizin tasarımının bittiğini, hiçbir eksiğinin kalmadığını farzederek sonraki aşamada yapmanız gereken yani size düşen çalışmanın ne olduğu hakkında bilgi sahibi olamanızı istiyoruz. Bu yüzden Ajans blog Yazısı altında yazımızı yayınlıyoruz.

İnternet sitelerinin Google gözünde güncel kalması için Blog yazıları altın niteliği taşır. O gün paylaşacağınız Blog yazısı sayfanızın güncellenmesini ve her yazdığınız blog yazısında Google’da bir kelime daha fazla çıkma ihtimalinizi arttırdığınızı belirtmek istiyoruz. Blog yazılarının kelime yoğunluğu olarak vurgulamak istediğiniz kelimeleri içerirken aynı zamanda kullanıcı (müşteri) açısından da okunabilir olması gerekmektedir. Kelimeyi vurgulamak isterken anlam kaymalarına, devrik cümlelere ve yazım hatalarına dikkat etmeniz gerekir.

Etkili bir blog yazmak için aslında sandığınızdan daha fazla dikkat edilmesi gereken unsur var ve biz bunları sizinle paylaşmak istiyoruz.

Ekili Blog Yazısı Yazmak

  • Günlük yaşamımda gerek online, gerekse offline ortamlarda dikkatini çeken, sektörünüz(özellikle siteniz)ile alakalı blog yazısı olabilecek konuları, sadece başlık olarak bile olsa bir kenara not etmelisiniz. Bu şekilde blog konusu ararken uzun düşünceler içine girmeyeceksiniz.
  • Bazı konular üzerine yeni konular açıp, önemli linkleri konu altına kaydetmelisiniz ve ön araştırma sürecini yazarken hızlandırmış olacaksınız. Ayrıca bir siteden yazı alırken kopya içerik paylaşmamalısınız özellikle özgün içerik girmelisiniz.
  • Hızlı bir yazı için, özellikle 10 dakikada yazılacak bir yazı için tek ana fikre odaklanmalısınız. Konuyu alt başlıklara bölüp uzatmamalısınız. Eğer mutlaka bahsedilmesi gereken alt başlıklar varsa, yeni blog yazısı olarak paylaşmalısınız. Bu şekilde yeni bir blog konusuda bulmuş olursunuz.
  • Yazış dilime ve imla hatalarına çok önem vermelisiniz. Sonuçta sizin yazılarınızı sizden başta kimse kontrol etmeyeceği için Google’dan gelip okuyan birisi sizden önce fark edebilir. Özellikle ilk başlarda Türkçe yazarken her kelimenin tam Türkçesini bulmak için sesli sözlük kullanabilirsiniz , ancak bu size fazla zaman kaybı yaşatacağı ve sıkılacağınız için bu kısıma anlaşılabilir olmak dışında takılmanızı tavsiye etmiyoruz.

Dikkat etmeniz diğer hususlar blog yazısı yazarken Kalın ve Eğik özelliklerini doğru yerlerde kullanmanız. Anahtar kelimelerinizi doğru vurgulamalısınız. Başlıklarınızı konuyla alakalı belirlemeli blog yazısına en az bir tane resim dosyası eklemelisiniz. Eklediğiniz resmin ismini doğru vermeli konuyla alakalı resimler seçmelisiniz.

Author

Teknomedya

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir